Uluslararası Sertifikalı Scaling Scrum Eğitimi (SPS)

Nexus çerçevesini kullanarak karmaşıklığı minimum seviyeye indir!

Uluslararası Sertifikalı Scaling Scrum Eğitimi (SPS)

Nexus çerçevesini kullanarak karmaşıklığı minimum seviyeye indir!

Eğitim, Scrum takımlarıyla çalışan kurumların, hangi kaynakları, ne şekilde kullanarak bu çalışmalarını kurum genelinde yaygınlaştırabileceklerini (ölçeklendireceklerini) öğretmektedir. Katılımcılar, Scrum ritüellerini, sorumluluk alanlarını ve çıktılarını nasıl ölçeklendireceklerini, bunları tek bir yapıda nasıl toplayacaklarını, egzersizlerle uygulayarak öğrenip, deneyim kazanırlar.

 • 2 Gün

 • -

 • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

Scaling Scrum eğitimi, kurumlarda Scrum’ın ölçeklendirilmesi işini tasarlayacak, uygulayacak ve yönetecek yazılım/ürün geliştirme yöneticileri, koçlar, aracılar, değişim öncüleri ve liderleri hedeflemektedir. Kurumlara, büyük ölçekli Scrum projelerini veya Agile dönüşümlerini halihazırda yöneten veya yönetecek ekiplerin takım halinde eğitime katılmaları önerilir.

Eğitimin Amaçları

 • İçeriği Scrum.org tarafından düzenlenen 3 yarım günlük eğitim boyunca katılımcıların aşağıdaki faydaları sağlamaları amaçlanmaktadır;
 • Büyük ölçekli ürün ve yazılım geliştirme projeleri için, Scrum’ın nasıl ölçeklendirilebileceğinin öğrenilmesi.
 • Scrum’ın kurum geneline yayılması için altyapı, arayüzler, teknikler, araçlar ve uygulamaları, ihtiyaç doğrultusunda bir arada kullanma becerisinin edinilmesi.
 • Scrum ritüellerini, sorumluluk alanlarını ve çıktılarını ölçeklendirme ve bunları tek bir güçlü yapıda toplayarak, Scrum’ı ölçeklendirme deneyiminin kazanılması.
 • Ölçeklendirme ihtiyaçları için en uygun yapının öğrenilmesi.
 • Bütün kurumu tek bir Scrum takımı gibi görebilme yetkinliğinin kazanılması.

Eğitim İçeriği

Scaling Scrum eğitimi bilgiden çok, uygulamaya dayalı bir eğitimdir. Eğitim halihazırda, küçük ölçeklerde, verimli bir şekilde Scrum uygulayan kurumlara yönelik hazırlanmıştır. Eğitim içeriği anlatım ve takım çalışmalarından oluşmaktadır.

Scaling Scrum eğitimi, yönetim ve mühendislik alanlarında deneyimli, büyük ölçekli Scrum çalışmaları yapmış uzmanlar tarafından verilir. Eğitmenler, tek bir Product Backlog’un, tek bir Product Owner tarafından yönetilmesinin stratejik açıdan ne denli önemli olduğu üzerinde duracaktır. Ölçeklendirilmiş çalışmayı ve riski doğru şekilde yönetebilmek için takımların nasıl entegre olacakları ve ortak çalışmalarını her Sprint’in sonunda tek bir kullanıma hazır çıktı olarak nasıl sunacakları, interaktif egzersizlerle öğretilecektir. Böylelikle katılımcılar, kurumları büyük ve tek bir Scrum takımıymış gibi fayda sağlayabilecek hale getirebilme yetkinliği kazanacaktır.

Scrum.org bu eğitim için sadece en iyi ve en yetkin eğitmenleri seçer. Tüm dünyada katılımcıların tutarlı ve yüksek kalitede eğitim almalarını sağlamak için Scrum.org, eğitimin belirlenen müfredata uygun olarak verilmesini sağlar.

Katılımcıların eğitimden en yüksek verimi alabilmeleri için aşağıdaki ön koşulları yerine getirmeleri önerilir:

 • Scrum’ı tam anlamıyla; Scrum takımlarında çalışarak, İleri Seviye Uluslararası Sertifikalı Agile&Scrum Eğitimi (PSM) veya benzer bir eğitime katılarak öğrenmiş olmak.
 • Büyük ölçekli çalışmalar için gerekli geliştirme teknikleri, araçlar ve uygulamalar hakkında genel bilgi sahibi olmak.
 • Çalıştıkları kurumun, Scrum ölçeklendirmesi yapmak üzere veya yapmaya başlamış olması.

Neden ACM?

Uluslararası sertifikalı Scrum.org eğitimleri Professional Scrum Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 365 profesyonel tarafından verilebilmektedir ACM danışmanlarından Ahmet Akdağ Professional Scrum Trainer olarak 10 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde Scrum.org sertifikalı eğitim vermektedir. ACM, Scrum.org sertifikalı eğitim verebilen Türkiye’deki tek kuruluştur.


Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni