Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitimi (PSK)

Kanban Pratikleri ile Scrum Uygulama Veriminizi Arttırın

Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitimi (PSK)

Kanban Pratikleri ile Scrum Uygulama Veriminizi Arttırın

Professional Scrum with Kanban™ (PSK) Scrum uygulayanlara, Kanban pratiklerini işlerinde nasıl uygulayacaklarını öğreten 2 günlük bir eğitimdir. Katılımcılar teori, vaka incelemeleri ve pratik alıştırmalar yoluyla Scrum çerçevesi ile ilgili olarak şeffaflığın ve akışın önemini anlayacaklardır. Eğitimde kullanılan GetKanban™  oyunu eğlenceli bir şekilde Kanban kavramlarını, mekaniklerini ve akışın Kanban’daki önemini katılımcılara uygulamalı olarak öğretmektedir.

Scrum, Agile takımların nasıl çalıştığı ile ilgili defacto bir standarttır. Scrum ancak bütünlüğü içerisinde var olur ve diğer teknikler ve pratikler için de iyi bir taşıyıcı işlevi görür. Scrum Takımları her zaman öğrendiklerine dayanarak, süregiden bir şekilde gözlem ve uyumlama yaparak çalışma şekillerini iyileştirmeyi sürdürürler.

  • 3 yarım gün

  • PSK I

  • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

Professional Scrum with Kanban eğitimi, başlangıç seviyesi bir Scrum eğitimi değildir. Dolayısıyla Scrum’ı bilen ve hali hazırda Scrum uygulayan kişilere uygun bir eğitimdir. Özellikle bir şirket içerisinde yer alan Product Owner, Geliştirme Ekibi üyeleri ve Scrum Master’lar da dahil olmak üzere, Scrum’ı pazara ürün sunmak için kullanan kişiler için faydalıdır.

Eğitimin Amaçları

  • Bu eğitimde katılımcılar, Kanban’ın ilave pratiklerini, Scrum’ı değiştirmeden Scrum Takımlarına nasıl aktarabileceklerini öğreneceklerdir. Ayrıca, Scrum Takımlarının Scrum’ı Kanban ile birlikte kullanarak elde edebilecekleri doğru pratikleri ve faydaları süreçlerine nasıl dahil edebileceklerini de öğreneceklerdir.
  • Professional Scrum with Kanban eğitimini tamamlayan tüm katılımcılara Professional Scrum with Kanban (PSK I) sınavına katılabilmeleri için bir şifre verilecektir. PSK I sınavını 14 gün içerisinde deneyip en az %85 puan alamazsanız ilave bir masraf olmaksızın ikinci bir deneme hakkınız olacaktır.

Eğitim İçeriği

Scrum.org ve Profesyonel Scrum Eğitmenlerimiz bu eğitimi oluşturmak için Daniel Vacanti ve Yuval Yeret ile çalışarak Kanban uzmanlıklarını ve bilgilerini geliştirdiler. Daniel 2007 yılında bilgiye dayalı sektörler için Kanban Yönteminin geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Aynı yıl dünyadaki ilk Kanban proje uygulamasını yönetmiştir ve o yıldan bu yana Kanban ile ilgili eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kimilerince “Mr. Kanban Israel” olarak anılan Yuval ise İsrail’de ve dünyada çeşitli işletme ürünlerinin geliştirilmesi ile güçlü bir Kanban topluluğu oluşturma katkılarından dolayı Lean Kanban topluluğu Brickell Büyük Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2009’dan bu yana tüm dünyada büyük ve küçük şirketlere Scrum ve Kanban ile ilgili yardımcı olmaktadır ve “Holy Land Kanban” isimli kitabında bu deneyimlerine dayanarak aktardığı birçok hikayeye yer vermektedir.

Scrum.org, bu yeni eğitime ilave olarak, Scrum’ı Kanban ile kullanma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Scrum Takımları için Kanban rehberini okumak için bir dizi kaynağı Scrum.org Kaynak Merkezinde yayınlamıştır. Bu kaynaklarda, çalışma şekillerine Kanban pratiklerini nasıl dahil edebileceklerini öğrenmek isteyen Scrum Takımları için en iyi uygulamalar ve rehberler yer almaktadır.

Neden ACM?

Uluslararası sertifikalı Scrum.org eğitimleri Professional Scrum Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 365 profesyonel tarafından verilebilmektedir ACM danışmanlarından Tolga Kombak Professional Scrum Trainer olarak 10 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde Scrum.org sertifikalı eğitim vermektedir. ACM, Scrum.org sertifikalı eğitim verebilen Türkiye’deki tek kuruluştur.


Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni