Online Eğitim

Uluslararası Sertifikalı İleri Ve Deneyimli Düzey Bir Scrum Master Eğitimi (PSM II)

Scrum Master’lık Konusunda En Üst Seviyede Bilgiye Sahip Ol!

Uluslararası Sertifikalı İleri Ve Deneyimli Düzey Bir Scrum Master Eğitimi (PSM II)

Scrum Master’lık Konusunda En Üst Seviyede Bilgiye Sahip Ol!

Scrum Master’lıkta derinleşerek Scrum Takımı’nın daha başarılı olmasına olanak sağlamak ve organizasyonunun Agile dönüşüm yolculuğunda daha etkin bir değişim ajanı olmak ister misin?

Dünyada en yaygın kullanılan Agile yönetim çerçevesi olan Scrum’ın kurucuları tarafından temelleri atılan Scrum.org uluslararası sertifikalı PSM II (Professional Scrum Master II) eğitimi, Scrum Master’ların profesyonel gelişimlerine destek olmak için tasarlanmıştır. Professional Scrum Master (PSM) eğitiminden farklı olarak, PSM II eğitiminde; etkin bir Scrum Master’ı ve onu tanımlayan tutum ve davranışların detaylarına ineceksin. Scrum Master’ın takımı ve organizasyonu içerisinde doğru bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacak teknikleri (Liberating Structures gibi) ve bu tekniklerin nasıl uygulanacağını öğreneceksin.

Eğitim sonunda Professional Scrum Master (PSM II) sınavlarına hazır hale gelecek ve 2 ücretsiz giriş hakkı elde edeceksin. PSM II sertifikasyonunu almış dünyada 8bin+ profesyonelin arasına katılmaya hazır mısın?

 • 3 yarım gün

 • PSM II Agile & Scrum Sertifikası

 • Eğitim Dili Türkçe, İçerik İngilizce

Eğitime Kimler Katılmalı?

Profesyonel Scrum Master II eğitimi; Scrum çerçevesini tam olarak anlayan farklı sektörlerden pazarlama, yazılım, insan kaynakları, satış, planlama, finans, tedarik zinciri… gibi çeşitli alanlarda çalışan deneyimli Scrum Masterlar için özel olarak tasarlanmış ileri seviye bir eğitimdir. En az bir yıl aktif olarak Scrum Master veya Agile Koç rolünde bulunmuş ve halen aktif olarak bu rollerden birinde olmak eğitimden alınacak fayda açısından tavsiye edilmektedir.

Eğitimin Amaçları

 • Scrum Master’ların aldıkları kararlarda, Scrum ilke ve değerlerinin nasıl bir rol aldığını kavramak
 • Etkin bir Scrum Master olmak için gerekli uygulamaları, araçları, becerileri ve tutumları öğrenmek
 • Scrum Master rolünü ve sorumluluklarını doğru şekilde uygulamak
 • Scrum Master’lığın farklı üsluplarını, bu üslupların nerede ve nasıl kullanıldığını öğrenmek
 • Değişime liderlik etmek
 • PSM II (Professional Scrum Master I) sertifikasyon sınavına hazır olmak

Eğitim İçeriği

Scrum.org katılımcılara bir anket düzenleyerek eğitimlerin bitiminden 6 ay sonra eğitimde öğrenilenlerin iş hayatına yansımasını takip ediyor.

Professional Scrum Master II eğitimi; Scrum’ın ilke ve değerlerinin Scrum Master’lara nerede ve nasıl yol gösterdiğinin üzerinde durur.

Etkin bir Scrum Master’ın sahip olması gereken 4 farklı duruş vardır:

 • Öğretmen olarak Scrum Master
 • Koç ve Mentör olarak Scrum Master
 • Fasilitatör olarak Scrum Master
 • Değişim Ajanı olarak Scrum Master

Eğitim; profesyonel bir Scrum Master’ın hangi üslubu hangi koşullarda uygulaması gerektiğini ve nasıl daha etkili bir şekilde uygulayabileceğini anlatır. Eğitim boyunca vaka analizleri, egzersizler, fasilitasyon teknikleri gibi ek kaynaklarla öğrendiklerini pekiştirme imkanı da bulacaksın. Aynı zamanda eğitim sırasında eğitmenin, önceden karşılaştığın ya da gelecekte karşılaşabileceğin zorluklarla ilgili koçluk desteği de verecek.


Sertifikasyon SüreciEğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Tolga Kombak

Agility Consultant

ACM Agile’da yönetici ortak, eğitmen ve Agile Koçluk görevlerini yürütmektedir. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra bankacılık sektöründe 15 sene çalışmış ve bu süre içerisinde son 4 senede Akbank’ta Scrum Master ve Agile Koç olarak görev yapmıştır.

Akbank’ta Agile süreçlerin yaygınlaşması için yeni rol ve unvanların oluşmasına ön ayak olmuş ve Agile ve Scrum konusunda yönetimin de dahil olduğu 150’den fazla kişiye eğitim vermiştir. Agile Turkey, Agile Greece, Agile Middle East organizasyonlarında aktif görev almıştır. Türkiye’de ve uluslararası çeşitli  konferanslarda keynote konuşmacı olarak da sık sık yer almaktadır. 2014 yılında ACM Agile’a katılmıştır.

Neden ACM?

Uluslararası sertifikalı Scrum.org eğitimleri Professional Scrum Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 350+ profesyonel tarafından verilebilmektedir. ACM danışmanlarından Tolga Kombak Professional Scrum Trainer olarak 7 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde Scrum.org sertifikalı eğitimler vermektedir. ACM, Scrum.org sertifikalı eğitim verebilen Türkiye’deki tek kuruluştur.

Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni