Online Eğitim

Takımlar İçin Uluslararası Sertifikalı Kanban Eğitimi (TKP)

Kanban Eğitimi ile Çevik Düşünce Yapısına Sahip Ol!

Takımlar İçin Uluslararası Sertifikalı Kanban Eğitimi (TKP)

Kanban Eğitimi ile Çevik Düşünce Yapısına Sahip Ol!

Takımlar için uluslararası Kanban Eğitimi takımın sistem içerisindeki yerini ve yarattığı etkilerini görmekte yardımcı olur. Bu eğitim sayesinde Kanban methodunun temellerini öğrenecek ve “çevikliğe giden alternatif bir yol” için bir başlangıç yapmış olacaksın. Etkileşimin ön planda olduğu eğitimde, farklı iş türlerini ve ilgili riskleri görselleştirmenin temellerini öğreneceksin. Takım Kanban tahtasının nasıl tasarlandığını ve uygulandığını öğrenme fırsatı yakalayacaksın.


Kanban ile bir sonraki seviyeye geçmeye hazır mısın? 

  • 23 - 24 Aralık 202113:00 - 18:00

  • 2 yarım gün

  • TKP

  • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

“Takımımız üzerindeki sorumluluklar altında eziliyor. Kanban, işimizi kontrol altına almamızda bize nasıl yardımcı olabilir?” “Yeni bir metot uygulamak için yetkimiz yok! Kanban ile nasıl ilerleyebiliriz?” “Takımımız içerisinde iyileştirme noktalarımızı ve nereye gittiğimizi göremiyoruz. Elle tutulur kanıtlara ve metriklere ihtiyacımız var! Kanban metrikleri nelerdir, bu metrikleri nerelerde ve nasıl kullanmalıyız?”

Eğitimin Amaçları

  • Takım içi ve dışında; Güven, Şeffaflık, Birlikte Çalışma, Empati, Kalite olgularının iyileşmesini sağlar. Takımın sistem içerisindeki yeri ve yarattıkları etkilerini görmekte yardımcı olur.
  • Organizasyon içerisinde oluşturulmak istenen çevik düşünce yapısı için zemin hazırlar.

Eğitim İçeriği

Organizasyon içerisinde Proto-Kanban ile kendinizi iyileştirmeye başlamak için gereken temel Kanban bilgilerini içerir. Bu eğitim özetle;

  • Kanban’ın felsefesinin ve pratiklerinin ne olduğunu,
  • Takım Kanban tahtasının nasıl hazırlanacağını,
  • Değişik iş tiplerinin ve ilgili risk durumlarının nasıl görselleştirileceğini,
  • Geri bilgi akışı döngülerinin (toplantıların, etkinliklerin) nasıl planlanması gerektiğini

öğreten içerikleri bandırır.

Öğrenilen teknikler Featureban[1] oyunu ile pekiştirilecektir.

Temel Kanban metrikleri, iş tiplerine göre dağılımların nasıl oluşturulacağı, ve bu metrikler ile takımların kendi kendini iyileştirme yolunda ilerlemeleri için gereken bilgileri öğreten içerikleri barındırır.*

*ACM Kanban Metrikleri Eğitimi içeriğidir.

[1] Mike Burrows tarafından geliştirilen Kanban akış oyun. https://www.agendashift.com/featureban

Eğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Ahmet Özcan

Agility Consultant

Kurumsal iş yaşamına Garanti Bankası, Fortis Bank, Softtech (T.İş Bankası iştiraki) şirketlerinde sırasıyla iş analisti, proje yöneticisi, program yöneticisi, Agile koç ve DevOps birim yöneticisi olarak devam ettikten sonra 14 yıllık bilgi ve deneyimini paylaşma kararı aldı.

2019’dan bu yana ACMAgile’da danışman olarak Türkiye'nin önde gelen kurumlarına, organizasyonel seviyeden takımlara, kültürel seviyeden günlük pratiklere kadar “Agile Olma” yönünde dönüşüm yönetimi konusunda değer sağlamaktadır.

Aynı zamanda, Kanban Üniversitesi akredite Kanban eğitmeni olarak organizasyonların her seviyesinde Kanban metodunun uygulanması ve yaygınlaşması için eğitim ve koçluk vermektedir.

Son yıllarda davranışsal yaklaşımların Agile dönüşümlere dahil edilmesi üzerine yenilikçi çalışmalarına devam etmektedir.

Neden ACM?

ACM Agile olarak, Kanban konusunda dünya çapında öncü kuruluş olan Kanban University ile iş birliği yapıyoruz. Uluslararası sertifikalı Kanban University eğitimleri Accredited Kanban Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 339 profesyonel tarafından verilebilmektedir. ACM danışmanlarından Duygu Balcı, Ahmet Özcan ve Murat Yurdakul Accredited Kanban Trainer olarak Kanban University sertifikalı eğitim vermektedir.

Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni