Online Eğitim

Takımlar İçin Uluslararası Sertifikalı Kanban Eğitimi (TKP)

Kanban Eğitimi ile Çevik Düşünce Yapısına Sahip Ol!

Takımlar İçin Uluslararası Sertifikalı Kanban Eğitimi (TKP)

Kanban Eğitimi ile Çevik Düşünce Yapısına Sahip Ol!

Takımlar için uluslararası Kanban Eğitimi takımın sistem içerisindeki yerini ve yarattığı etkilerini görmekte yardımcı olur. Bu eğitim sayesinde Kanban methodunun temellerini öğrenecek ve “çevikliğe giden alternatif bir yol” için bir başlangıç yapmış olacaksın. Etkileşimin ön planda olduğu eğitimde, farklı iş türlerini ve ilgili riskleri görselleştirmenin temellerini öğreneceksin. Takım Kanban tahtasının nasıl tasarlandığını ve uygulandığını öğrenme fırsatı yakalayacaksın.


Kanban ile bir sonraki seviyeye geçmeye hazır mısın? 

  • 2 yarım gün

  • TKP

  • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

“Takımımız üzerindeki sorumluluklar altında eziliyor. Kanban, işimizi kontrol altına almamızda bize nasıl yardımcı olabilir?” “Yeni bir metot uygulamak için yetkimiz yok! Kanban ile nasıl ilerleyebiliriz?” “Takımımız içerisinde iyileştirme noktalarımızı ve nereye gittiğimizi göremiyoruz. Elle tutulur kanıtlara ve metriklere ihtiyacımız var! Kanban metrikleri nelerdir, bu metrikleri nerelerde ve nasıl kullanmalıyız?”

Eğitimin Amaçları

  • Takım içi ve dışında; Güven, Şeffaflık, Birlikte Çalışma, Empati, Kalite olgularının iyileşmesini sağlar. Takımın sistem içerisindeki yeri ve yarattıkları etkilerini görmekte yardımcı olur.
  • Organizasyon içerisinde oluşturulmak istenen çevik düşünce yapısı için zemin hazırlar.

Eğitim İçeriği

Organizasyon içerisinde Proto-Kanban ile kendinizi iyileştirmeye başlamak için gereken temel Kanban bilgilerini içerir. Bu eğitim özetle;

  • Kanban’ın felsefesinin ve pratiklerinin ne olduğunu,
  • Takım Kanban tahtasının nasıl hazırlanacağını,
  • Değişik iş tiplerinin ve ilgili risk durumlarının nasıl görselleştirileceğini,
  • Geri bilgi akışı döngülerinin (toplantıların, etkinliklerin) nasıl planlanması gerektiğini

öğreten içerikleri bandırır.

Öğrenilen teknikler Featureban[1] oyunu ile pekiştirilecektir.

Temel Kanban metrikleri, iş tiplerine göre dağılımların nasıl oluşturulacağı, ve bu metrikler ile takımların kendi kendini iyileştirme yolunda ilerlemeleri için gereken bilgileri öğreten içerikleri barındırır.*

*ACM Kanban Metrikleri Eğitimi içeriğidir.

[1] Mike Burrows tarafından geliştirilen Kanban akış oyun. https://www.agendashift.com/featureban

Eğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Murat Yurdakul

Agility Consultant

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (BSc) mezunudur ve Bilgi Üniversitesi’nde Finans (MSc) eğitimi almıştır. Savunma sektöründe gömülü sistem yazılımları geliştirerek başladığı kariyerine farklı sektörlerde ve farklı roller üstlenerek devam etmiştir. Kurucu ortak olarak yer aldığı iki start-up da bulunmaktadır.

Birçok banka ve finans kuruluşu için teknoloji üreten Intertech’te dönüşüme liderlik eden interAgile’ın bir parçası olmuş ve kariyerine bu deneyimden itibaren Agile Danışman olarak devam etmiştir.

Neden ACM?

ACM Agile olarak, Kanban konusunda dünya çapında öncü kuruluş olan Kanban University ile iş birliği yapıyoruz. Uluslararası sertifikalı Kanban University eğitimleri Accredited Kanban Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 339 profesyonel tarafından verilebilmektedir. ACM danışmanlarından Ahmet Özcan ve Murat Yurdakul Accredited Kanban Trainer olarak Kanban University sertifikalı eğitim vermektedir.

Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni