Online Eğitim

Agile İK Temelleri Eğitimi

Agile Yaklaşımın İK Uygulamaları ve İşin Geleceğine Yansımalarını Öğren!

Agile İK Temelleri Eğitimi

Agile Yaklaşımın İK Uygulamaları ve İşin Geleceğine Yansımalarını Öğren!

Agile yaklaşımlar ile birlikte ürettiğin değer ve etkinliklerle organizasyonların tüm fonksiyonlarında öne çıkmak ister misin?

Organizasyonel çeviklik kuruluşların günümüzün zor koşullarında gelişime devam etmeleri, geleceğe hazırlanmaları ve başarılı olmaları açısından kritik öneme sahiptir.

Agile bir dönüşüm sürecinde olsun veya olmasın, tüm endüstrilerde kuruluşlar sürekli bir değişim döngüsünden geçmekte, bir paradigma değişimini yaşamaktadır. Bu süreçte kuruluşların temel ve en kritik sermayesi olan insana dair organizasyonel yaklaşım ve uygulamalar başarılı ilerlemenin temel ekseninde değerlendirilmektedir.

Agile İK Temelleri Eğitimi ile etkileşimli bir ortamda,

 • Agile'ın iş perspektifi, çalışma şekli, organizasyonel yapı ve kültür gibi farklı boyutlarda neden önemli olduğuna, Agile'ın bu boyutlarda pratik yansımalarına İK perspektifinden bakma,
 • İK alanında Agile yaklaşım ve uygulamaların neler getirdiğine, değişim sürecinde kuruluşların neler yapması gerektiğine dair güçlü bir fikir edinme fırsatı sunmaktadır. Eğitimi tamamladığında kendi kuruluşunda yapılması gerekenlere ve nasıl yapılırsa etkili olacağına dair yeni perspektifler ve fikirler edineceksin.

Sen de Agile İK Temelleri Eğitimi ile birlikte daha fazla değer üretmeye hazır mısın?

 • 3 yarım gün

 • ACM Agile Katılım Sertifikası

 • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

Çalıştığı kuruluşta İK alanında çalışan liderler ve profesyonellerin, değişim ve dönüşüm sürecinde rol alan Dönüşüm Liderlerinin, Agile'ın insan odaklı yansımalarını merak eden Agile Koçların ve Agile'ı İK bakış açısıyla ele almak isteyen tüm profesyonellerin katılabileceği interaktif bir eğitimdir. Katılımcılar değerli bilgi ve içgörüler elde edebileceklerdir. Eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Eğitimin Amaçları

 • Agile, Agile Dönüşüm ve İK alanında deneyimli eğitmenlerce verilen iki yarım günlük eğitim boyunca katılımcıların aşağıdaki faydaları edinmeleri amaçlanmaktadır:
 • Güçlü bir temel için Agile'ın temellerini doğru alın
 • Agile çalışma şekli hakkında sağlam bir anlayış geliştirin
 • Agile'ın organizasyonel yönleri hakkında bilgi edinin
 • Agile'ın insan odaklı uygulamalarınız üzerindeki etkisini anlayın
 • Farklı alanlarda Agile İK yaklaşımlarıyla ilgili bilgi edinin
 • Agile İK uygulamaları tasarlarken ihtiyaçlarınızı daha iyi ifade edin
 • Vaka örnekleriyle Agile İK uygulamaları hakkında bilgi edinin
 • Aktivitelerle, grup çalışmalarıyla deneyiminizi zenginleştirin

Eğitim İçeriği

Organizasyonlarda insan boyutunu ele alan konular, Agile dönüşümden geçen veya güncel eğilimler nedeniyle değişim sürecinde olan kuruluşlarda başarıya giden yolda en öncelikli gündemlerini oluşturmaktadır. Agile farklı boyutlarda getirdiği yenilikler ve uygulamalarla kuruluşlarda insan odaklı uygulamaları ciddi düzeyde etkilemektedir.

Modern yaklaşımlarla sürekli gelişen İK uygulamaları ve işin geleceğine hazırlanan organizasyonlarla bu alandaki temel bilgileri, yaklaşımları ve uygulamaları hem "İK için Agile" hem de "Agile için İK" boyutlarıyla öğrenme fırsatını yakalayacaksın.

Eğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Caner Çınar

Agility Consultant

Caner, iş stratejisi ve icra, müşteri, insan ve organizasyon, değer zinciri, değişim ve dönüşüm yönetimi gibi çeşitli alanlarda değer odaklı çözümler sunma ve etkin organizasyonlar oluşturma konularında 20 yılı aşkın engin bir deneyime sahiptir.

Müşterilerinin gerçek sorunlarına ve zorluklarına işbirliğiyle çözüm geliştirme, stratejik hedeflerine ulaşma ve sonuç alma yolunda onları birbiriyle uyumlu iş, operasyon, bilgi ve/veya liderlik aksiyonları ve uygulamalarıyla destekleme üzerine çok sayıda çalışma yürütmüştür.

Aralarında Finansal Hizmetler, Teknoloji, Telekom, Perakende, Enerji, Taşımacılık, Savunma, Kamu ve Holdinglerin olduğu çok çeşitli sektörde önde gelen organizasyonlara hizmet vermiştir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan, kariyeri boyunca pek çok gelişim programına katılan Caner, ACM Agile öncesi, Dışbank, Andersen, Deloitte, Peppers & Rogers Group, TEB (BNP Paribas JV) ve Korn Ferry’de çalışmıştır.

Caner organizasyonların daha çevik ve etkin olmalarını desteklemekte, organizasyonlarda iç ve dış dinamikleri dikkate alarak, gereksinimlerine özel çevik çözümlerin tasarlanmasına ve uygulanmasına yardımcı olmaktadır.

Neden ACM?

ACM Agile olarak, alanında öncü dünya çapında birçok kuruluş ile işbirliği yapıyoruz. 15 yıldır 750’nin üzerinde kuruluş ve 20.000’in üzerinde profesyonel ile yaptığımız işbirliğinden elde ettiğimiz deneyimi sizlere aktarıyoruz. Türkiye ve bölgedeki en deneyimli ve geniş danışman kadrosu ile çevikliğin yaygınlaşmasına katkıda bulunuyoruz.

Eğitim Alanların Geri Bildirimleri

 • Agile IK eğitimi ile günümüz için önemli olan Çeviklik konusunda temel bilgilendirme ve agile & İK bağlantısını net bir şekilde görme fırsatı verdi. Konunun önemine ve yapılabileceklere dair bol örnekli, interaktif, ceplerimi dolduran bir deneyim yaşattı.

 • Çeviklik; çizdiğim sınırların dışına çıkmak hayatı kolaylaştıran bir ışık bulmak gibi bence. Çağın şartları mecburen birçok insanı farkında olmasa bile hayatında çevik olmaya itiyor. Eski bildiğimiz bazı yöntemleri unutup kolaylaştıran bu yolda uyumlanmak ve öğrenmeye devam etmek önemli bir adım. Bu eğitimde bolca bilginin paylaşıldığı dolu dolu bir eğitim oldu. Eğitim bitse de ara ara eğitim notlarına bakma imkanının olması içinde bulduğunuz süreci tasarlayabilmenize büyük katkı sağlıyo Agile HR manifestosunda da belirtildiği gibi hali hazırda olan bazı temel noktalara değer verirken, çeviklik ile ortaya çıkan yeni maddelere daha çok değer veriyor olmak, insanı kaynak olarak görmek yerine değer olarak görmeye yönlendireceğini düşünüyorum. Eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Eğitime Kayıt Ol

  Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

  Uzmanımıza Sorun

  Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

  Kodu Yenile

  ARAMA

  K.V.K.K. Metni

  Ticari Elektronik İleti Metni