Agile Liderlik Araştırması«Çevik Olmak» ancak organizasyondaki herkesin (özellikle liderlerin) Çevik Zihniyet'i anlaması ve yansıtması ile mümkün olabilir.

Değişime adaptasyon ve daha da ötesinde değişime liderlik edebilmek şirketlerin başarısı için kritik bir önem taşıyor. Değişimin hızının arttığı bu yüzyılda şirketler de iş yapış şekillerini ve yapılarını çevikleştirerek bu ihtiyaca cevap üretmeye çalışıyorlar. Tam da bu noktada kuruluşlardaki liderlere önemli bir sorumluluk düşmekte; şirketler, yalnızca liderlerinin çevikleşebildiği ölçüde Çevik olabilirler.

ACM Agile’ın tecrübeli danışmanlarından Mehmet Yitmen ve Deniz Uludağ, yöneticilerin liderlik tarzındaki dönüşümü görünür kılmak ve çevik zihniyetlerini büyütme fırsatı vermek için potansiyel iyileştirme alanlarını anlamak amacıyla Agile Liderlik Araştırması’nı hazırladılar.

Agile Liderlik Araştırması, organizasyonunuzun Çevik dönüşümüne katkıda bulunması için tasarlanmıştır. Liderlik duruşunuzu nasıl geliştirmek istediğinize dair bir farkındalık yaratmayı, iyileştirme eylemlerinizi tanımlamayı ve Çevikliğinizi geliştirmeyi kolaylaştıracaktır. Bu açıdan Agile Liderlik Araştırması, liderlik görünürlüğünüzü artırır ve önerilen iyileştirme eylemlerine rehberlik eder.

Web sitesine giderek ankete katılmak ve çarpıcı sonuçlar içeren raporu keşfetmek için aşağıdaki bağlantılar seni bekliyor.

HBR Türkiye - Agile Liderlik Araştırması


Yazıyı okumak için

11 farklı şirket ile yapılan "Agile Liderlik Araştırması"nın sonuçlarını indirebilir ve agileleadershipinsights.com adresini ziyaret edebilirsin


Raporu indir

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni