Oyunlaştırılmış Kanban Eğitimi

Oyunlaştırılmış Kanban Eğitimi

Bu eğitim uluslararası eğitmen sertifikasına sahip koçlarımız tarafından verilmektedir. Bu eğitimde akış bazlı evrimsel değişim modelini benimseyen -bilgiye dayalı ve yaratıcı çalışmalar için geliştirilen- Lean Kanban’ın; felsefesi, prensipleri ve pratikleri hakkında doğru bilgiler aktarılarak, organizasyon dönüşümüne katkı sağlayacak giriş seviyesinde bilgileri sunulmaktadır.

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

  • Giriş seviyesinde Kanban bilgilendirmesi. (Sistemsel Düşünce yapısı, pull sistemleri, vb.)
  • Kanban ajandasının anlaşılması. (Kanban’da sığlık-derinlik kavramlarının anlaşılması.)
  • Kanban mekaniklerinin takım bazında benimsenmesi.

Eğitimin İçeriği

  • Kanban sistemleri ve Kanban tarihçesi.
  • Toyota Production System (Yalın Üretim) ve Lean Kanban arasındaki farklar.
  • Kanban Prensipleri
  • Kanban Pratikleri (Örneklemeler ile anlatım.)
  • Featureban (by Mike Burrows) oyunu
  • Temel Kanban metrikleri; lead time, work-in-progress, throughput.

Kimler Katılmalı?

  • Organizasyon içerisinde devam eden dönüşüm sürecinde yer alan, Kanban prensip ve pratiklerini takım seviyesinde uygulamak isteyen, takım üyelerinin her biri bu eğitimden faydalanabilir.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”