Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitimi (PSK)

Kanban Pratikleri ile Scrum Uygulama Veriminizi Arttırın

Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitimi (PSK)

Kanban Pratikleri ile Scrum Uygulama Veriminizi Arttırın

Professional Scrum with Kanban™ (PSK) Scrum uygulayanlara, Kanban pratiklerini işlerinde nasıl uygulayacaklarını öğreten 2 günlük bir eğitimdir. Katılımcılar teori, vaka incelemeleri ve pratik alıştırmalar yoluyla Scrum çerçevesi ile ilgili olarak şeffaflığın ve akışın önemini anlayacaklardır. Eğitimde kullanılan GetKanban™  oyunu eğlenceli bir şekilde Kanban kavramlarını, mekaniklerini ve akışın Kanban’daki önemini katılımcılara uygulamalı olarak öğretmektedir.

Scrum, Agile takımların nasıl çalıştığı ile ilgili defacto bir standarttır. Scrum ancak bütünlüğü içerisinde var olur ve diğer teknikler ve pratikler için de iyi bir taşıyıcı işlevi görür. Scrum Takımları her zaman öğrendiklerine dayanarak, süregiden bir şekilde gözlem ve uyumlama yaparak çalışma şekillerini iyileştirmeyi sürdürürler.

  • 13 - 15 Ocak 202213:00 - 18:00

  • 3 yarım gün

  • PSK I

  • Türkçe

Eğitime Kimler Katılmalı?

Professional Scrum with Kanban eğitimi, başlangıç seviyesi bir Scrum eğitimi değildir. Dolayısıyla Scrum’ı bilen ve hali hazırda Scrum uygulayan kişilere uygun bir eğitimdir. Özellikle bir şirket içerisinde yer alan Product Owner, Geliştirme Ekibi üyeleri ve Scrum Master’lar da dahil olmak üzere, Scrum’ı pazara ürün sunmak için kullanan kişiler için faydalıdır.

Eğitimin Amaçları

  • Bu eğitimde katılımcılar, Kanban’ın ilave pratiklerini, Scrum’ı değiştirmeden Scrum Takımlarına nasıl aktarabileceklerini öğreneceklerdir. Ayrıca, Scrum Takımlarının Scrum’ı Kanban ile birlikte kullanarak elde edebilecekleri doğru pratikleri ve faydaları süreçlerine nasıl dahil edebileceklerini de öğreneceklerdir.
  • Professional Scrum with Kanban eğitimini tamamlayan tüm katılımcılara Professional Scrum with Kanban (PSK I) sınavına katılabilmeleri için bir şifre verilecektir. PSK I sınavını 14 gün içerisinde deneyip en az %85 puan alamazsanız ilave bir masraf olmaksızın ikinci bir deneme hakkınız olacaktır.

Eğitim İçeriği

Scrum.org ve Profesyonel Scrum Eğitmenlerimiz bu eğitimi oluşturmak için Daniel Vacanti ve Yuval Yeret ile çalışarak Kanban uzmanlıklarını ve bilgilerini geliştirdiler. Daniel 2007 yılında bilgiye dayalı sektörler için Kanban Yönteminin geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Aynı yıl dünyadaki ilk Kanban proje uygulamasını yönetmiştir ve o yıldan bu yana Kanban ile ilgili eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kimilerince “İsrail’in Bay Kanban’ı” olarak anılan Yuval ise İsrail’de ve dünyada çeşitli işletme ürünlerinin geliştirilmesi ile güçlü bir Kanban topluluğu oluşturma katkılarından dolayı Lean Kanban topluluğu Brickell Büyük Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2009’dan bu yana tüm dünyada büyük ve küçük şirketlere Scrum ve Kanban ile ilgili yardımcı olmaktadır ve “Kutsal Toprak Kanban” isimli kitabında bu deneyimlerine dayanarak aktardığı birçok hikayeye yer vermektedir.

Scrum.org, bu yeni eğitime ilave olarak, Scrum’ı Kanban ile kullanma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Scrum Takımları için Kanban rehberini okumak için bir dizi kaynağı Scrum.org Kaynak Merkezinde yayınlamıştır. Bu kaynaklarda, çalışma şekillerine Kanban pratiklerini nasıl dahil edebileceklerini öğrenmek isteyen Scrum Takımları için en iyi uygulamalar ve rehberler yer almaktadır.

Eğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Alper Gürbüz

Agility Consultant

1997 İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Lisans, 2009 İngiltere Cranfield Üniversitesi MBA Yüksek lisans mezunu Alper Gürbüz, çevik yöntemleri 2006 yılından beri kullanmaktadır.

Alper ACM Agile’da danışmanlık ve koçluk yapmaya başladığı 2014 yılından itibaren bir çok büyük ölçekli(large scale) çevik dönüşüm projesine destek sağlamıştır.

Alper, Scrum.org Professional Scrum Trainer (PST) olarak eğitimlerine devam ederken aynı zamanda Kanban eğitimleri de vermektedir.

Alper, çevik yöntemlere eşit mesafede kalarak, farklı yöntem ve pratikleri gerektiğinde birlikte de kullanarak organizasyon veya takımlara kendi kısıt ve ihtiyaçları içerisinde daha çevik olabilmeleri için yol gösterebilmeyi hedefler.

C level dahil olmak üzere farklı fonksiyon(Yazılım, IT, satış, HR, marketing, üst yönetim vb) seviyelere danışmanlık verebilen Alper aynı zamanda iş çevikliğini esas alarak daha holistik/bütünsel bakış açsıyla organizasyonel dönüşümlere de liderlik eder.

Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

Kodu Yenile

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni