Uluslararası Sertifikalı Leading SAFe Eğitimi (2 Gün)

Program seviyesinde, sertifikalı eğitmenler tarafından verilen 2 günlük Leading SAFe eğitimi, Scaled Agile Framework’ü (SAFe) kullanarak kurumsal Agile dönüşüm için gereken bilgileri içermektedir. Scaled Agile Academy tarafından akredite edilmiş olan bu eğitim ile katılımcıların, Certified SAFe Agilist sınavını geçebilecek seviyede bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

Bu eğitim ile Agile ürün geliştirme ve Agile portfolyo yönetimi becerilerine sahip bir organizasyona dönüştürmek için gerekli anlayışın kazanılması sağlanmaktadır. Böylece organizasyonun pazara çıkma süresini azaltarak, müşterilerine ve paydaşlarına sürekli değer akışını sağlayabilmesi hedeflenmektedir.

Bu eğitimin sayesinde katılımcılar aşağıdaki yetkinliklere sahip olacaklardır:

 • Üretkenliği, çalışanın katılımcılığını, pazara çıkış hızını, ve kaliteyi artırmak ve iyileştirmek için yalın, çevik ve ürün geliştirme prensiplerini uygulayabilmek
 • Scaled Agile uzmanlarının tecrübesi, verilen dersler ve gerçek örneklere dayanarak Scaled Agile Framework’ünü uygulayabilmek
 • Verilen bilgiler, sunulan örnekler ve tavsiye edilen kaynaklara dayanarak kurumsal dönüşüm için gerekli olan yetenekleri ve becerileri anlamak

Eğitimin İçeriği

 • SAFe’e Giriş Scaled Agile Framework™ hakkında temel bilgiler
 • Yalın Düşünce Yalın Yazılım Geliştirmeye ve Ürün Geliştirme Sürecine genel bir bakış
 • Agile’ın Ölçeklendirilmesi Program ve portfolyo seviyesinde ölçeklendirmeye imkan tanıyan proje yönetimi ve ölceklendirme pratikleri içerikli deneysel yöntemler ve örnekleriyle “SAFe ScrumXP”.
 • Agile Release Train Agile Release Train’lerin belirlenmesi, gerçekleştirilmesi ve uygulanması. Agile takımlardan oluşan grupların kurumsal ölçekte daha büyük değer akışları için kalite ve teslimat hızını optimize etmeleri
 • Agile Portfolyo Yönetimi Strateji ve Yatırım Fonları ve Program Yönetimi için Agile Dönüşüm paternleri
 • Büyük Çaplı Liderlik Büyük Çapta Kurumsal Yalın|Çevik Liderlik.

Kimler Katılmalı

 • Leading SAFe eğitimi program ve portfolyo seviyesinde Agile pratiklere odaklanmaktadır. Kurumsal seviyede Lean Agile girişime liderlik edecek olan program ve portfolyo seviyesinde çalışanlara, yöneticilere, danışmanlara, koçlara ve Agile değişim temsilcileri için tasarlanmıştır.
 • Eğitime iş analistleri, yazılımcılar, yazılım mimarları, testçiler, proje yöneticileri, bilgi işlem yöneticileri, ve tüm diğer bilgi işlem çalışanları katılabilmektedir.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”