Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitimi (2 gün)

Kanban Pratikleri ile Scrum Uygulama Veriminizi Arttırın

Professional Scrum with Kanban™ (PSK) Scrum uygulayanlara, Kanban pratiklerini işlerinde nasıl uygulayacaklarını öğreten 2 günlük bir eğitimdir. Katılımcılar teori, vaka incelemeleri ve pratik alıştırmalar yoluyla Scrum çerçevesi ile ilgili olarak şeffaflığın ve akışın önemini anlayacaklardır. Eğitimde kullanılan GetKanban™  oyunu eğlenceli bir şekilde Kanban kavramlarını, mekaniklerini ve akışın Kanban’daki önemini katılımcılara uygulamalı olarak öğretmektedir.

Scrum, Agile takımların nasıl çalıştığı ile ilgili defacto bir standarttır. Scrum ancak bütünlüğü içerisinde var olur ve diğer teknikler ve pratikler için de iyi bir taşıyıcı işlevi görür. Scrum Takımları her zaman öğrendiklerine dayanarak, süregiden bir şekilde gözlem ve uyumlama yaparak çalışma şekillerini iyileştirmeyi sürdürürler.

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

PMP sertifikasına sahip olanlar artık 2 günlük Uluslararası Sertifikalı Kanban ile Profesyonel Scrum Eğitiminden 14 PDU kazanıyor.

Eğitimin Faydaları

Bu eğitimde katılımcılar, Kanban’ın ilave pratiklerini, Scrum’ı değiştirmeden Scrum Takımlarına nasıl aktarabileceklerini öğreneceklerdir. Ayrıca, Scrum Takımlarının Scrum’ı Kanban ile birlikte kullanarak elde edebilecekleri doğru pratikleri ve faydaları süreçlerine nasıl dahil edebileceklerini de öğreneceklerdir.

Professional Scrum with Kanban eğitimini tamamlayan tüm katılımcılara Professional Scrum with Kanban (PSK I) sınavına katılabilmeleri için bir şifre verilecektir. PSK I sınavını 14 gün içerisinde deneyip en az %85 puan alamazsanız ilave bir masraf olmaksızın ikinci bir deneme hakkınız olacaktır.

Eğitimin İçeriği

Scrum.org ve Profesyonel Scrum Eğitmenlerimiz bu eğitimi oluşturmak için Daniel Vacanti ve Yuval Yeret ile çalışarak Kanban uzmanlıklarını ve bilgilerini geliştirdiler. Daniel 2007 yılında bilgiye dayalı sektörler için Kanban Yönteminin geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Aynı yıl dünyadaki ilk Kanban proje uygulamasını yönetmiştir ve o yıldan bu yana Kanban ile ilgili eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kimilerince “İsrail’in Bay Kanban’ı” olarak anılan Yuval ise İsrail’de ve dünyada çeşitli işletme ürünlerinin geliştirilmesi ile güçlü bir Kanban topluluğu oluşturma katkılarından dolayı Lean Kanban topluluğu Brickell Büyük Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2009’dan bu yana tüm dünyada büyük ve küçük şirketlere Scrum ve Kanban ile ilgili yardımcı olmaktadır ve “Kutsal Toprak Kanban” isimli kitabında bu deneyimlerine dayanarak aktardığı birçok hikayeye yer vermektedir.

Scrum.org, bu yeni eğitime ilave olarak, Scrum’ı Kanban ile kullanma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve Scrum Takımları için Kanban rehberini okumak için bir dizi kaynağı Scrum.org Kaynak Merkezinde yayınlamıştır. Bu kaynaklarda, çalışma şekillerine Kanban pratiklerini nasıl dahil edebileceklerini öğrenmek isteyen Scrum Takımları için en iyi uygulamalar ve rehberler yer almaktadır.

Kimler Katılmalı

Professional Scrum with Kanban eğitimi, başlangıç seviyesi bir Scrum eğitimi değildir. Dolayısıyla Scrum’ı bilen ve hali hazırda Scrum uygulayan kişilere uygun bir eğitimdir. Özellikle bir şirket içerisinde yer alan Product Owner, Geliştirme Ekibi üyeleri ve Scrum Master’lar da dahil olmak üzere, Scrum’ı pazara ürün sunmak için kullanan kişiler için faydalıdır.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”