Uluslararası Sertifikalı Agile HR Eğitimi (2 gün)

Agile HR eğitimi, giderek artan VUCA (Volatile, Uncertain, Complex ve Ambiguous) dünyasına bir tepki olarak, İnsan Kaynakları birimi ve işletmenin geleceği için Agile bakış açısını ve uygulama pratiklerini ortaya koymaktadır.

2 günlük interaktif bu eğitim süresince, Agile takımlarının Scrum ve Kanban pratikleri ile nasıl çalıştıklarını ve Agile çalışma prensiplerini keşfedeceksiniz. Agile bakış açısını insan kaynaklarında ve ilişkilerinde nasıl uygulayacağınızı öğrenecek, kendi kurumunuzda Agile  dönüşümü tetiklemek için pratik beceriler kazanacaksınız.

Sizi Arayalım

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

 • Agile kurumsal dönüşümde İK’nın rolünü, Agile Liderlerin önemini ve Agile ölçeklendirmesine farklı yaklaşımları keşfedecek,
 • Agile İK tekniklerini kendi projenize veya karmaşık probleminize uygulayacak, verileri, metrikleri ve çalışan deneyimini kullanarak kararların nasıl doğrulanacağını öğrenecek,
 • İnsan merkezli yaklaşımınızı güçlendirmek için tasarım düşüncesini test etmeyi, kullanıcı deneyim haritalarını ve kullanıcı hikayelerini kullanmayı deneyimleyecek,
 • Agile çalışmasını, işbirliğini ve şeffaflığı desteklemek için İK işletim modelinin, test etme, öğrenme ve adapte olma döngüsü kullanılarak nasıl evrileceğini keşfedecek,
 • Kurumların neden “Agile”ı seçtiklerini ve bunun İK üzerindeki sonuçlarını anlayacak,
 • böylelikle yeni nesil şirketler ve çalışma şekilleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Eğitimin İçeriği

1. Gün

 • Agile nedir?
 • Popüler Agile kavramları: Scrum, Kanban
 • Agile projelerin yönetimi
 • Agile organizasyon yapısı
 • Kurumların neden Agile’ı seçtikleri ve bunun İK üzerindeki sonuçları

2. Gün

 • Agile İK’yı kendi işinizde uygulamaya başlamak için pratik araçlar ve kanıta dayalı yöntemler
 • Agile İK teknikleri, çalışan deneyiminin nasıl inşa edileceğine dair yaklaşımlar
 • İK iş portföyünüzü önceliklendirme
 • Agile İK teknikleri ile verimliliğin nasıl arttırılacağı
 • Agile dönüşüme başlamak

Kimler Katılmalı

Uluslararası Sertifikalı Agile HR Eğitimi, Agile uygulamaya başlayacak ve bu süreçte önemli rol oynayacak olanlar, yenilik ve çeviklik sağlamak için iş birliği ağları kurmak isteyenler ve İK’yı modern dünyaya uyarlamak için yeniden tasarlamanın veya güncellemenin yollarını arayanlar için tasarlanmıştır.

Sertifikasyon

2 günlük Agile HR eğitimini tamamladıktan sonra, bir uygulama ödevini, hazırladığınız gerçek bir vaka çalışmasını ve yaygın bir Agile İK senaryosunu oluşturmanız ve sunmanız gerekmektedir.

Bu değerlendirme, devam eden gelişiminizi ve işyerinizde Agile İK’yı uygulamanızı destekleyecektir.

Göstereceğiniz bilgi, beceri ve davranışlar, Agile People Ops Capability Model©’e göre değerlendirilir. Sizi değerlendirenler, bir Agile İK zihniyetine sahip olduğunuza ve Agile’ın farklı örneklerde ve kurumsal ortamlarda nasıl uygulanacağının teorisini anladığınıza dair kanıtlar arayacaktır. Her bir yeterlilik için geri bildirim ve bir puan alırsınız; bunların toplamı, değerlendirme sonucunuzu belirler. Sertifika alabilmek için %65 barajını geçmeniz gereklidir.

Not: Eğitime sertifikasyon süreci ve ücreti dahil değildir. Sertifikasyon sürecine dahil olmak isteyen eğitim katılımcıları bu süreç için ek sertifika bedelini ödemelidir.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”