Pınar Yaylacı

PINAR YAYLACI

Agile Coach

PSM I, ICF-ACSTH, ICF-CCE, ICP-ATF, KMP I

ACM’de Agile Coach olarak görevini yürüten Pınar Yaylacı, Berlin’de İşletme ve İletişim Ekonomisi, Facility Management ve 1 yıllık Ekonomi ve İktisat bölümlerinden mezun olmuş. 2008 – 2012 yıllar arası İstanbul’da Medikal Sektöründe Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmış.

2013 – 2019 yıllar arası Daimler AG/Mercedes-Benz Türk’de farklı yurt içi ve yurt dışı projelerde SAP çözüm mimarisi olarak görev yapmış ve yanı sıra motivasyonu, verimliliği, katma değeri ve kaliteyi arttrmak için gönüllü olarak farklı IT ve leadership projelerde yer almış, süreçler, konseptler ve modeller iyileştirmiş ve geliştirmiş.

2016 yılında Adler ICF-Akredite Koçluk ve Agile eğitimi aldıktan sonra, Mercedes-Benz Türk’de Agile Koçu ve İş Danışmanı göreviyle devam eden Pınar Yaylacı, organizasyonel dönüşüm projesinde bireysel ve takım koçluğu yapmış, 10’dan fazla ekibe, 300’ün üzerinde kişiye ‘Agile Farkındalık’ eğitimi vermiş, agile değerlerin, metotlarının kullanıldığı takım ruhunu arttırma, retrospektif ve benzeri workshopları hazırlayıp yönetmiş, Scrum Master rolünü üstlenmiş ve ekiplere Kanban implemente etmiş.

Türkiye’de tüm bölümlerinde olmak üzere organizasyonlarda eğitim ve sürekli öğrenme kültürü, liderlik ve çeviklik farkındalığının artması ve uzun vadede içselleştirilmesi için kültürel adaptasyonun ve farkındalığının gerektiğine inanıyor. Kendi kişisel gelişimine, toplumun ve kurumların dönüşümlerine katkı sağlamak için gönüllü olarak faklı çalışmalar yapmaya devam ediyor.

‘’Agile yaklaşımını içselleştirmiş, yaşayan ve yaşatan biri, bir süre sonra daha derin bir amaç için bu kültürel zenginliğin ötesini merak etmeye ve keşfetmeye başlar. Ve işte o an Agile Bilgelik Yolculuğu başlamıştır.’’ PY

Linkler