Takımlar için Uluslararası Sertifikalı Kanban Eğitimi (2 Gün)

Kanban’a Giriş (1 Gün) + ACM Kanban Metrikleri Eğitimi[1](1 Gün)

Seviye: Başlangıç

Ajanda: Sürdürebilirlik

Hedef Yetkinlik: Kalite

Sertifika: LKU Team Kanban Practitioner (TKP) Sertifikası

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

Takım içi ve dışında; Güven, Şeffaflık, Birlikte Çalışma, Empati, Kalite olgularının iyileşmesini sağlar. Takımın sistem içerisindeki yeri ve yarattıkları etkilerini görmekte yardımcı olur.

Organizasyon içerisinde oluşturulmak istenen çevik düşünce yapısı için zemin hazırlar.

Eğitimin İçeriği

Organizasyon içerisinde Proto-Kanban ile kendinizi iyileştirmeye başlamak için gereken temel Kanban bilgilerini içerir. Bu eğitim özetle;

  • Kanban’ın felsefesinin ve pratiklerinin ne olduğunu,
  • Takım Kanban tahtasının nasıl hazırlanacağını,
  • Değişik iş tiplerinin ve ilgili risk durumlarının nasıl görselleştirileceğini,
  • Geri bilgi akışı döngülerinin (toplantıların, etkinliklerin) nasıl planlanması gerektiğini

öğreten içerikleri bandırır.

Öğrenilen teknikler Featureban[2] oyunu ile pekiştirilecektir.

Temel Kanban metrikleri, iş tiplerine göre dağılımların nasıl oluşturulacağı, ve bu metrikler ile takımların kendi kendini iyileştirme yolunda ilerlemeleri için gereken bilgileri öğreten içerikleri barındırır.*

*ACM Kanban Metrikleri Eğitimi içeriğidir.

[1] Bu eğitimi isteğe bağlı olarak ekleyerek LKU Team KanbanPractitioner eğitimi ile birlikte toplam 2 günlük bir eğitim oluşturabilirsiniz.

[2] Mike Burrows tarafından geliştirilen Kanban akış oyun. https://www.agendashift.com/featureban

Kimler Katılmalı

  • “Takımımız üzerindeki sorumluluklar altında eziliyor. Kanban, işimizi kontrol altına almamızda bize nasıl yardımcı olabilir?”
  • “Yeni bir metot uygulamak için yetkimiz yok! Kanban ile nasıl ilerleyebiliriz?”
  • “Takımımız içerisinde iyileştirme noktalarımızı ve nereye gittiğimizi göremiyoruz. Elle tutulur kanıtlara ve metriklere ihtiyacımız var! Kanban metrikleri nelerdir, bu metrikleri nerelerde ve nasıl kullanmalıyız?”

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”