Git Eğitimleri (1 Gün)

Git’in temellerinden yola çıkarak Git komutlarına, Git’in iç çalışma mantığından komutların verimli kullanım pratiklerine, hatalara karşı alınacak önlemlerden akış modellerine, Git’in yazılım süreçlerine etkilerinden farklı sistemler ile etkileşimine; Git’in yapabileceklerini öğrenmek, teorisini öğrenirken aynı zamanda eğitmen gözetiminde pratik de yaparak tecrübe kazanmak ister misiniz?

Basitten zora farklı uzmanlık seviyeleri, örneklerle desteklenmiş akıcı anlatım, katılımcı profiline göre özelleşmiş içerik ve tecrübeli eğitmenler ile Git eğitimi, Git öğrenmek ya da bilgisini geliştirmek isteyen herkes için tasarlandı.

Tüm Git eğitimlerinin içerikleri sizin istekleriniz doğrultusunda düzenlenebilir. Böyle bir ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

Bu eğitim, Git’i hiç tecrübe etmemiş ya da çok az kullanmış yazılımcılar için bir giriş, Git’i daha önce kullanmış kimseler için ise sık kullanılan komutları ve detayları ile bir hatırlatma olarak tasarlandı. Bu eğitimden çıktığınızda Git’i rahatlıkla gündelik işleriniz için kullanmaya başlamanız hedeflendi.

Eğitim süresinde yoğun laboratuvar yapmak için yeterli süre bulamayacağız. Katılımcılar daha çok eğitmenin yönlendirmesi ışığında komutları öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

Eğitimin İçeriği

 • Sürüm kontrol sistemleri ve Git
 • Git özellikleri ve diğer sistemlerinden farkları
 • Git konfigurasyonu
 • Git deposu özellikleri, istemci ve sunucuda depo yaratma
 • Commit’lerin hazırlanması: Staging alanı ve index
 • Commit’ler ve etkileşimleri
 • Uzaktaki Git deposu ile etkileşim: fetch, pull, push
 • Dallanma (branching) ve etiketleme (tagging)
 • Dal birleştirme yöntemleri: Merge ve Rebase
 • Tarihçe yönetimi: Etkileşimli Rebase
 • Hataları geri almanın yolları: reset, revert, checkout
 • Git log ve commit tarihçesi detayları
 • Git akış modelleri, tasarımı ve uygulanması
 • Sıkça yapılan hatalar ve çözüm yolları

Kimler Katılmalı

Yazılım geliştiren takımlar, Git bilmeyen ancak başka versiyonlama sistemlerine aşina olanlar, Git’i sadece birkaç komut ile kullanan ancak yazılım sırasında en sık kullanılan komutları detayları ile öğrenmek isteyenler.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”