Emin Gürbüz

EMİN GÜRBÜZ

Agile Coach

PSM I, PSPO I, IIBA CBAP

ACM’de Agile Coach’luk görevini yürüten Emin Gürbüz, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcısı oldu, 1994 yılında İşletme Yönetimi lisans programını bitirdi, 2000 yılında Marmara Üniversitesinde Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2000 yılına kadar sermaye piyasası Aracı Kurumlarında araştırma ve kurumsal finansman bölümlerinde yöneticilik yaptı. 2000-2013 yılları arasında sermaye piyasası katılımcıları için yazılım üreten şirketlerde ürün yöneticiliği, ürün geliştiriciliği, bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik yazılım proje yöneticiliği yaptı. 2013 yılından itibaren Agile Proje Yönetimi ve Scrum ile çalışmaya başladı, Scrum takımlarının kuruluşu, Agile Proje Yönetimi ve Scrum eğitimlerinin verilmesi görevlerini üstlendi. Scrum Master ve Product Owner’lık rollerini yürüttü, internal Agile Coach’luk yaptı. Bankalarda Agile dönüşüm projelerinde Agile Coach’luk yaptı.

ACM’de, ACM müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yönetim danışmanlığı ve Agile dönüşüm projelerinde Agile Coach olarak görev almaktadır.

Linkler
Verdiği Eğitimler