Online Eğitim

ULUSLARARASI SERTİFİKALI AGILE HR EĞİTİMİ

Agile HR Certified Practitioner Eğitimi ile İnsan Kaynaklarına Çevik Bir Yaklaşım!

ULUSLARARASI SERTİFİKALI AGILE HR EĞİTİMİ

Agile HR Certified Practitioner Eğitimi ile İnsan Kaynaklarına Çevik Bir Yaklaşım!

Agile yaklaşımların insan kaynaklarında nasıl hayata geçirilebileceğini öğrenmek mi istiyorsun? İnsan kaynaklarının organizasyonun çevikleşmesi sürecine nasıl öncülük edebileceğini merak ediyor musun? Agile HR Certified Practitioner eğitimi tam sana göre olabilir.

Dünyada insan kaynaklarının çevikleşmesi alanında öncü kuruluş olan Agile HR Community onaylı uluslararası sertifikalı Agile HR Certified Practitioner eğitimi; değişim hızı ve karmaşıklığın giderek arttığı günümüz dünyasında, insan kaynakları birimi ve kuruluşların geleceği için Agile bakış açısını ve uygulama pratiklerini ortaya koymaktadır. İnteraktif 2 günlük bu eğitim süresince, Agile takımların Scrum ve Kanban pratikleri ile nasıl çalıştıklarını ve Agile çalışma prensiplerini keşfedeceksin. Agile bakış açısını insan kaynaklarında nasıl uygulayabileceğini öğrenecek, kendi kurumunda Agile dönüşümü tetiklemek için pratik beceriler kazanacaksın.

Eğitim sonunda, dünyadaki sayılı Agile HR Practitioner sertifika sahiplerinden biri olabileceksin.

  • 2 Gün

  • Agile HR Eğitimi

  • Eğitim dili Türkçe, içerik İngilizce

Eğitimin Amaçları

  • Agile kurumsal dönüşümde insan kaynaklarının rolünü, Agile liderlerin önemini ve Agile ölçeklendirmesine farklı yaklaşımları keşfetmek
  • Agile insan kaynakları tekniklerini kendi projenize veya karmaşık probleminize uygulayacak verileri, metrikleri ve çalışan deneyimini kullanarak kararların nasıl doğrulanabileceğini öğrenmek
  • İnsan merkezli yaklaşımınızı güçlendirmek için tasarım düşüncesini test etmeyi, kullanıcı deneyim haritalarını ve kullanıcı hikayelerini kullanmayı deneyimlemek
  • Agile çalışmasını, işbirliğini ve şeffaflığı desteklemek için insan kaynakları işletim modelini test etme, öğrenme ve adapte olma döngüsü kullanılarak nasıl evrileceğini keşfetmek
  • Kurumların neden “Agile”ı seçtiklerini ve bunun insan kaynakları üzerindeki sonuçlarını anlamak
  • Agile HR Practitioner sertifika sunumu için hazır olmak

Eğitim İçeriği

Agile HR, işin geleceğini tanımlayan bir devrimdir. Bir HR profesyoneli olarak sen de kendini ve departmanını günümüze adapte edebilirsin. Bu eğitimde; kuruluşların neden “Agile” olduğunu, Agile’ın HR ve iş dünyasının geleceği açısından olası sonuçlarını öğrenecek, Agile HR’ı kendi işinde uygulamaya başlamak için pratik araçlar ve kanıta dayalı yöntemler edineceksin. Kısacası, bu eğitim; kuruluşundaki liderlerin gerçekten istediği ve ihtiyaç duyduğu HR hizmetlerini tasarlamayı öğretirAgile HR eğitimini tamamladıktan sonra, bir uygulama ödevini, hazırladığın gerçek bir vaka çalışmasını ve yaygın bir Agile İK senaryosunu oluşturman ve sunman gerekecek. Bu değerlendirme, devam eden gelişimini ve kuruluşunda Agile HR uygulamanı destekleyecek.

Göstereceğin bilgi, beceri ve davranışlar, Agile People Ops Capability Model©’e göre değerlendirilir. Seni değerlendirenler, Agile HR zihniyetine sahip olduğuna ve Agile’ın farklı örneklerde ve kurumsal ortamlarda nasıl uygulanacağının teorisini anladığına dair kanıtlar arayacak. Her bir yeterlilik için geri bildirim ve bir puan alırsın; bunların toplamı, değerlendirme sonucunu belirler. Sertifika alabilmek için %65 barajını geçmen gerekli.

Eğitmeninle Tanış

Yakından Tanıyın
BANA ULAŞ

Barış Bal

Agility Consultant

ACM Agile’da Yönetici Ortak olan Barış BAL, Agile ile 2000’li yılların başlarında tanışmış ve o tarihten itibaren bu felsefenin ve kültürün yaygınlaşması için çalışmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Haberleşme Mühendisliği lisans derecelerini aldıktan sonra, uzun yıllar bir çok farklı sektörde, sayısız projede, farklı rollerde görev almıştır. Halen organizasyonlara çeviklik yolculuklarının farklı seviyelerinde danışman ve eğitmen olarak destek vermektedir. Bilgi ve tecrübelerini paylaşmanın değerine inanan Barış BAL, kar amacı gütmeyen bir çok topluluğun kurucusu ve üyesidir. Günümüzde aktif olarak Agile Turkey topluluğunda görev yapmaktadır. Sıkı bir espor takipçisidir. Evli ve Cookie isimli bir köpeği vardır.

Neden ACM?

Uluslararası sertifikalı Agile HR Community eğitimleri Agile HR Licensed Trainer olmaya hak kazanan dünya çapında sadece 14 profesyonel tarafından verilebilmektedir. ACM danışmanlarından Barış Bal Agile HR Licensed Trainer olarak Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinde Agile HR Community sertifikalı eğitim vermektedir.

Eğitime Kayıt Ol

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Dilerseniz sormak istediğiniz sorularınızı da mesaj bölümünde yazabilirsiniz.

Uzmanımıza Sorun

Merak ettiklerinizi sorun, uzmanımız cevaplasın.

ARAMA

K.V.K.K. Metni

Ticari Elektronik İleti Metni