DevOps Stratejisi

DevOps Smart Strategy fazı, Health Check fazı sonucunda ortaya konulan sonuçlar göz önünde bulundurularak DevOps kültürünün oluşması için gerekli vizyon ve stratejilerin oluşturulduğu aşamadır.

Bu adımda özellikle Health Check raporu sonuçlarına göre, organizasyonun ihtiyaçlarına özel vizyon ve stratejilerin belirlenmesi, organizasyon içerisinde DevOps kültürünün yaygınlaşmasını sağlayacak liderlik takımının kurulması, eğitimler düzenleyerek ilerleyen aşamalarda aktif görev alacak çalışanların bilgi birikiminin arttırılması amacıyla çalıştaylar düzenleyerek kurum içi farkındalığın yaratılması önem taşımaktadır.

Bu adım boyunca DevOps danışmanlarımız, özellikle IT departmanınız içerisinde DevOps kültürünün oluşmasına yönelik çalışmalar yürütmektedir.

DevOps ve Technical Agility Eğitimleri

Hedeflerin belirlenmesi, oluşturmak istediğimiz kültürün yapıtaşlarının tespiti ve sonrasında tasarlanan stratejinin tüm ekip tarafından kabul görmesi önemli bir basamaktır.  Bu amaçla organizasyon içerisinde eğitimler düzenleyerek farkındalığı arttırmak amaçlanmaktadır.

Certified DevOps Foundation Badge

Uluslararası Sertifikalı DevOps Temelleri Eğitimi: DevOps Temelleri eğitimi, yazılım geliştiriciler ve IT operasyon profesyonelleri arasındaki iş akışını iyileştirmek için iletişim, işbirliği, entegrasyon ve otomasyonu vurgulayan kültürel ve mesleki bir hareket olan DevOps ile ilgili giriş bilgileri edinmenizi sağlar.

Certified DevOps Leader Badge

Uluslararası Sertifikalı DevOps Leader Eğitimi (DOL): Bu eğitim, kurumlarında DevOps kültürel dönüşümüne katkı sağlamayı amaçlayan modern IT liderlerinin ihtiyaç duyduğu anlayışı, bakış açısını, teknikleri ve yenilikçi yaklaşımların kazanılmasını sağlar.

(ÇOK YAKINDA)

Uluslararası Sertifikalı Continuous Delivery Architecture Eğitimi (CDA): CDA eğitimi, sürekli entegrasyon, sürekli dağıtım ve sürekli teslimat prensiplerini anlamanıza yardımcı olmaktadır. DevOps kültürü ile sürekli entegrasyon (Continuous Integration) yapınızı genişleterek, sürekli teslimat (Continuous Delivery) yapısı ve bir üretim/dağıtım hattı (Deployment Pipeline) mimarisini nasıl oluşturmanız gerektiği konusunda bilgiler sağlamaktadır.

(ÇOK YAKINDA)

Diğer Eğitimlerimiz