Akgün Yılmaz

AKGÜN YILMAZ

Agile Coach

16 yıllık kurumsal iş yaşamında iş geliştirme, müşteri sadakati sistem yönetimi, çağrı merkezi yönetimi, satış yönetimi alanlarında çalıştı. Aynı zamanda işe alım, ölçme ve değerlendirme merkezi uygulamaları, eğitim ve gelişim planlaması ve uygulaması alanlarında insan kaynakları ekipleri ile projeler yürüterek işbirliği içinde çalıştı.

Her bireyin ve sistemin kendine özgü yapısı ile eşsiz olduğuna inanan Akgün, tecrübe ve birikimlerini iş ortaklarıyla paylaşmak ve yıldızlarının daha da parlaması için gelişim süreçlerinde onlara eşlik etmek misyonu ile çıktığı yolculuğuna 2012 yılından bu yana eğitim, fasilitasyon, takım koçluğu ve executive koç olarak devam etti.

ICF (International Coach Federation) onaylı koçluk okulları olan CTI’dan Co-Active Koçluk, Gestalt Koçluk Okulu’ndan Gestalt Koçluğu, Jung Coaching School’dan Jung Koçluğu, CRR Global’den ORSC (Organiational Development and Systems Coaching) ve TCI’dan Takım Koçluğu programlarını tamamladı. Koçluk eğitimlerini takiben Dışavurumcu Sanatla Terapi & Koçluk programını da alarak gelişim yolculuğuna bir kilometre taşı daha ekledi. 1500 saatin üzerinde koçluk deneyimi ile PCC (Professional Certified Coach) koç ve TCI’ın sertifikalı TDA (Team Diagnostic Assessment Tool) uygulayıcısıdır.

Değişim ve dönüşüm süreçlerindeki “insan” etkisi bilinci ile “İnsan Odaklı Agile Koçluk” konusuna odaklanan Akgün Yılmaz, 2019 Haziran ayında ACM ailesine Agile Koç olarak katıldı.