Banka Yöneticileri için Agile Eğitimi (1 Gün)

Yöneticilerin mevcut bakış açılarını sorgulatarak, sektöründen örnek uygulamalarla Agile felsefesini keşfetmelerini sağlamak ve yeni nesil yönetim modeli ile organizasyonel çevikliğe nasıl liderlik edeceklerini deneyimletmek.

Bilgi almak için tıklayınız!

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu.

Teknoloji Genel Müdürü, Yapı Kredi

Herkeste Agile konusunda bir farkındalık oluştu. Yaptığımız işler başka türlü de yapılabiliyormuş anladık. Bu iş yapış şeklimizi, daha iyi, daha yalın nasıl yaparız diye sorgulamamıza yol açtı. Bir diğer kazanım projeleri gerçekleştirirken değer odaklı bakış açısının yerleşmeye başlaması oldu. ACM bize dönüşümün nasıl yapılabileceği konusunda yol gösterici oldu. Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Yazılım Uzmanı, OBASE

Katıldığım Agile Proje Yönetimi ve Scrum Eğitiminde Scrum hakkında daha önce sahip olduğum ön yargılarım vardı, bu eğitimle birlikte ön yargılarımdan kurtuldum. Takım olmanın önemini en iyi vurgulayan felsefe olduğunu düşünüyorum.

Eğitimin Faydaları

Sürekli değişen günümüz dünyasında, kurum, işletme ve bireyler olarak bizlerden beklenen; değişimlere çevik yaklaşımlarla hızlı bir şekilde adapte olup bu değişimleri kaliteli ve değer yaratacak şekilde yönetme becerisine sahip olabilmektir.

Risk ve rekabetin özellikle yüksek olduğu bankacılık sektöründe, müşterilere daha kaliteli hizmetler sunulabilmesi ve sürdürülebilir karlı büyümenin sağlanması için bu beceriyi kazanmanın önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Bununla birlikte belirli sistemler bütününe oturtulmuş süreçlerle ve geleneksel yönetim modellerinin hakim olduğu bir şekilde yönetilen bu büyük kurumsal yapıların, çevik yönetim yaklaşımlarını benimsemeleri ve süreçlerinde uygulamaları çok da kolay değildir.

Bu eğitimle birlikte amaçladığımız;

 • Değişimin getirdikleri ile nasıl daha verimli çıktılar üretip, rekabet avantajı sağlanabileceği,
 • Çeviklik anlayış ve becerisini kazanabilmek için gelişmiş, uygulamalı pratik bilgi ve araçlar,
 • Geleneksel yönetim anlayışına kıyasla, günümüzün beklenti ve ihtiyaçlarına daha hızlı ve başarılı cevaplar verebilen, çeviklik yönetim yaklaşımları ve bunların kurum içinde nasıl uygulanabileceği,
 • Sadece süreçlere değil, aynı zamanda insan odaklı olan çevik yönetim yaklaşımı ile kendi kendini yönetebilen, profesyonelliğin artacağı ekiplerin nasıl yaratılabileceği

hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır.

Eğitimin İçeriği

 • Değişim ve Değişim İhtiyacı
 • Değişimin İş Dünyasına Yansımaları
 • Gerçeklerimiz, Neden Başarısız Oluruz ve Ne Kaybederiz?
 • Agile ve Agile Manifesto Nedir?
 • İteratif ve Artımsal Yaklaşım
 • MVP (Minimum Varlı Ürün)
 • Kısaca Scrum Çerçevesi
 • Çevik Uyumun Faydaları
 • Çevikliği Artırmanın Nedenleri
 • Çevik Yönetimin Temel İlkeleri
 • Bankacılık için En iyi Örgütsel Uygulamalar
 • Portföy ve Program Yönetimi
 • Çeviklikte Performans Yönetiminin Temelleri
 • Çevik Dönüşüm Yaklaşımı

Kimler Katılmalı

Eğitim bankacılık sektöründe, Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, IT gibi farklı departmanlarda görev alan, yeni ve çevik bir yönetim bakış açısı öğrenmek isteyen tüm yöneticilerin katılımına açıktır.

Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Vice President, Fraud Management at BKM

Katıldığım Product Backlog Management Eğitiminde hatalı uygulanan bir çok süreci görmüş oldum. Backlog yönetiminde ve Scrum ekiplerinin yönetimindeki kritik noktalar hakkında fikir sahibi oldum.

Süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı."

Proje Yöneticisi, Yemeksepeti

“Eğitimi 1.5 yıl önce tüm IT ekibi ile birlikte aldık. Eğitim beklentilerimizi karşıladı, süreç değişimine başlamak için gerekli bilgiyi ve düşünce yapısını bize aktardı.”

Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum."

Temel Bankacılık İş Geliştirme, Denizbank

“Daha önce farklı bir eğitim kurumu tarafından verilen Scrum eğitimine katılmıştım. Eğitimde anlatılanlar bana çok mantıklı gelmekle birlikte Scrum’ın gerçek hayatta nasıl uygulanabileceğine dair bilgi verilmemiş olması nedeniyle öğrendiklerimi uygulamaya geçirmekte çok zorlanmıştım. Bir süre sonra katıldığım ACM eğitimi sayesinde Scrum’ın bir projede nasıl uygulanması gerektiğini ve uygulamada sıklıkla yapılan hataları uçtan uca öğrendim. Şimdi tüm projelerimizde Scrum uygulamayı gönül rahatlığı ile yönetime önerebiliyorum.”